اخبار و مقالات

۹ آوریل, ۲۰۱۹

وان و جکوزی

نمونه وان ساده

جهت مشاهده محصول بر روی دکمه کلیک کنید.

وان جکوزی که گاهی با نام های دیگری مانند حوض آب چرخان یا وان حمام آب گرم چرخان شناخته میشود ، یک حوضچه ای است که آب در داخل آن با فشار زیاد از طریق پمپ های قوی از دیواره ها به داخل حوضچه رانده میشود که این حرکت آب با فشار منجر به ماساژ آبی و رفع خستگی میشود.در جکوزی از تجهیزاتی استفاده میشود که حباب هوا ایجاد میکند و آب را به صورت پرتابی از دیواره ها و کف به قسمت حوض جکوزی میفرستد.سالهاست که خاصیت درمانی آب برای کاهش استرس و دردهای ناشی از درهای عضلانی و استخوانی اثبات شده است.حرکت و جریان آب و ماساژ بدن و پوست توسط آب منجر به ایجاد حس آرامش در کنار خاصیت درمانی و ضد درد میشود.

اجزای اصلی وان حمام و وان جکوزی

وان جکوزی ها در حالت کلی دارای یکی سری تجهیزات اصلی هستند مانند : شیر آلات ، موتور یا پمپ اصلی ، لوله های هدایت کننده ، نازل های خروجی ،چاهک خروج آب . در کنار این موارد جکوزی ها برحسب نوع و تنوع موجود در بازار می توانند دارای این تجهیزات اضافی نیز باشند که هرکدام از این تجهیزات دارای کارکرد خاص خود هستند. این تجهیزات اضافی شامل پنل های بغل و جلو جکوزی ، شاسی وان جکوزی ،زیر سری وان جکوزی ،جت های جکوزی ، بلوئر جکوزی( پمپ جهت هوادهی در کف ) و سیستم حافظ جان می باشد.

نمونه وان و جکوزی

جهت مشاهده محصول بر روی دکمه کلیک کنید.

نمونه وان و جکوزی

جهت مشاهده محصول بر روی دکمه کلیک کنید.

نمونه وان و جکوزی

جهت مشاهده محصول بر روی دکمه کلیک کنید.

۰ دیدگاه
۱۱ مارس, ۲۰۱۹

تاریخچه حَمّام یا گرمابه

وان مدل PMK-201

تاریخچه حَمّام یا گرمابه در طول تاریخ

در زمان‌های قدیم، مردم به دو دلیل به حمام می‌رفتند: پاکیزه‌شدن و آمادگی برای مراسم مذهبی. رومیان و یونانیان نیز برای آرامش‌یافتن به حمام می‌رفتند. در میان مصریان نیز استفاده از حمام برای تشریفات مذهبی بود. قدیمی‌ترین حمام‌ها، در کاخ شهر نوسس، واقع در جزیرهٔ کرت، با قدمت ۴۰۰۰ سال، ساخته شد. حمام‌های این کاخ دارای پاشویه و وان بودند. در منزل ملکه، یک وان متعلق به سال ۱۴۰۰ تا ۱۷۰۰ پیش از میلاد یافت شد. ازآنجاکه وان برای استفادهٔ انسان طراحی شده‌است، شکل آن تقریباً در طول تاریخ ثابت مانده‌است. در روزگاران گذشته، یونانیان در وان حمام می‌کردند. وان‌ها معمولاً از سنگ‌های صیقلی‌شده، مرمر (کلسیم کربنات تقریباً خالص) یا چوب ساخته می‌شدند. هومر، شاعر بزرگ یونان، وان نقره‌ای زیبایی را که از مصر به یونان آورده شده‌بود، توصیف می‌کند.

از زمان ملکه ویکتوریا، حمام توسعه یافت و بخشی از ضروریات زندگی شد. وان‌های ساخته‌شده از چوب، مس و آهن اغلب درپوشی داشت که باعث می‌شد تا انسان از وان بتواند به‌عنوان نیمکت هم استفاده کند. یک حمام خوب باید احساس تازگی در شما ایجاد کند، و بسیار مهم است که دکور حمام همراه با تازگی حس آرامش را نیز القاء کند.

بنا به گفتهٔ محققان حمام‌های عمومی از دیرباز در ملل باستانی از جمله مصر، بین النهرین و بعدها در روم باستان که هنوز بقایای آن باقیست، رواج داشته‌است. بعدها در خاورمیانه در قرون وسطی حمام‌های عمومی بسیار رواج داشتند. در شهر بغداد در هر محله چند حمام عمومی وجود داشت که دیوارهای آن را گچ و کف آن را موزائیک و قیر می‌کردند که بهترین حمام‌های آن دوران به حساب می آمد. همچنین در دوران عثمانیان، صفویان و قاجاریانحمام‌های زیادی ساخته شد.

 حمام وکیل واقع در شیراز

۰ دیدگاه
تماس با ما
شهرک صنعتی شمس آبادبعداز ۷کیلومتر بلوار بوعلی نبش نرگس ۷ شرکت پریان پلاستیک شادمهر
021-88655089
021-88655078
09201255824 | 09121255824
09221249562
سبدخرید